| Tatar_Indira_1994 a întrebat:

Buna ziua dragilor!
Am o problema pe care multi dintre noi cred ca o au.
De la varsta de 11 ani ma tot chinuii cu cosurile.Pe atunci nu aveam asa de multe dar de 2 ani incoace mi-au aparute sute pe spate si pe piept.
Am fost la un dermatolog am folosit isotrexin timp de 3 luni,efectele nu au fost "wow", fata mi-a ars-o si pe deasupra au aparut si mai multe...Pe piept nu mai am deloc,iar pe spate doar in zona lombara au mai trecut,in rest in fiecare zi imi apare cate un guguloi cat mine de mare...
Azi am avut inca o programare de dermatolog, acum am primit zineryt si duac gel.Intrebarea mea este:A folosit pana acum cineva zineryt si duac gel?
Imi este frica de faptul ca nu o sa ma ajute din nou...Si pana la urma o sa ma dau batuta... Ajutor va rog.
Dau funda, pupiciiiii!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Coşurile le ai pe tot parcursul vieţii în special în adolescenţă. Deci nu ai ce face.
Îţi recomand pentru ameliorare gel antiacneic cu busuioc de la Cosmetic Plant.
Nu te mai lua după proşti să îţi strici corpul. Aşa trebuie să ai că eşti vie şi respiri. Coşurile sunt de fapt acnee. Acneea poate fi de mai multe tipuri :
vulgară (acneea polimorfă juvenilă),
acneea rozacee,
acneea medicamentoasă și profesională,
acneea conglobată,
acneea pustulosă,
acneea necrotică,
acneea cheloidiană.
Pupici.
Pe curând!

| Dianna21 a răspuns:

Este normal sa-ti apara cosurile pentru ca esti la varsta adolescentei... De la un timp vor disparea, foloseste si tu cateva solutii impotriva lor, si nu incerca sa le spargi singura, nu rezolva cu nimic.
Da, eu am folosit zineryt si duac gel, si au functionat. Tenul meu e mult mai fin si mai lipsit de cosuri, dar. asta nu inseamna ca tie iti va functiona la fel, ai grija de igiena ta, foloseste acele solutii si in timp ai sa vezi cum dispare problema :*.

| dragoialexandrina a răspuns (pentru Dianna21):

Am o intrebare: de unde ai cumparat duac gel?

| Tatar_Indira_1994 explică (pentru dragoialexandrina):

Din Germania, l-am luat prin reteta medicala