| ionelamariuta a întrebat:

Eu pana acum m-am epilat cu lama si cu crema depilatoare in ultimul timp si dupa 2 zile imi apr firele de par.Acum as vrea sa cumpar ceva de calitate si nu stiu ce sa cumpar.As vrea sa stiu si eu cu ce ma pot epila dar sa tina 3-4 saptamani? ceara sau epilator? dati-mi o idee ce epilator sa iau.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Indiferent cu ce te-ai epila rezultatul va fi cam acelasi (+-2 zile). Dar daca ai par inchis la culoare (saten sau negru) ai posibilitatea de a scapa de parul nedorit o data si pentru totdeauna cu ajutorul epilarii definetive (cu laser). Bafta!winking happy

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este și normal să-ți crească așa de repede.
Folosește un aparat de epilat pe bază de pensete (Braun, ca exemplu), părul va crește după 3-4 săptămâni.
Pa, pa.

| Goofy77 a răspuns:

Cu lama daca te epilezi se indeseste parul si apare mai repede cel mai bine este sa faci o incercare la un salon asa de curiozitate sa vezi diferenta

| Lollidella a răspuns:

Eu nu m`am ras pentru ca mama mi-a zis ca nu e deloc bine, iti creste mai des, mai gros si mai repede. asa ca ma epilez cu un epilator braun de care sunt foarte multumita. si tine si mai multwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epilarea cu lama nu este recomandata. Firul creste mai gros, mai des si foarte repede.
Poti cumpara un epilator de la Braun sau te poti face cu ceara, la salon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te epilezi si scapi de par cel putin 2-3 saptamani. treci pe la www.tpb.ro si acolo gasesti tot ce iti trebuie. Plus ca au mereu oferte bune la cate ceva produse.

| ottovintila a răspuns:

Ceara de unica folosinta care se aplica calda ajuta foarte mult la extragerea firului de par deoarece dilata porii. Dupa epilat poti folosi un ulei special cu musetel calmant sau mentolat racoritor care lasa pielea catifelata. Toate le gasesti la Total Pro Beauty http://www.tpb.ro