| Seitan_David_1996 a întrebat:

Buna ziua tpU, am o intrebare! Astazi, mi-a inceput sa imi iasa premolarul! Adica a inceput de ceva timp, dar langa el, jumatate din el se vede, este mic si alb, dar cealalta jumatate este ascunsa sub o galma rosie, ridicata asa in sus, cam 5 milimetri, este mica! Nu este foarte tare si nu ma doare deloc la atingere! Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cati ani ai?

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Si care e intrebarea?

| ShaniTempo a răspuns:

Nu e o problema atita timp cit nu te deranjeaza deloc la moment, exemplu real sora mea are 32 la ea premoralul a iesit abia asta primavara, e un termen destul de lung pwntru cresterea lui, iar galma sau mai prwcis gingia se inlatura in asa mod in cit nu va incomoda

| Kiduuxz a răspuns:

Este ceva normal, nu iti va creste imediat, va dura destul de mult timp. Stai linistit ca nu e nimic grav.
Galma aceea este gingia care cu timpul se va indeparta singura si va iesi premolarul.