| Alinush1993 a întrebat:

Buna ziua TPU.Am o problema.De alaltaieri am inceput sa am niste stari extrem de ciudate.Totul a inceput dimineata cand stateam la masa de craciun.De odata m-a luat o ameteala de parca mi-a dat cineva cu ceva in cap in sensul ca a pornit extrem de brusc.M-am speriat si am inceput sa tremur si sa am o stare de irealitate ca si cum as fi intr-un vis iar de atunci acest simptom ciudat mi se intampla destul de des chiar acum 5 minute am avut iarasi un episod.Precizez ca acum o luna mi-au iesit analizele perfect am fost la neurolog si la cardiolog pentru un ekg si ambele mi-au iesit perfecte (acestea au fost pentru carnetul de marinar). Deci clinic sunt perfect sanatos insa nu stiu ce sunt aceste episoade.Am 21 de ani iar cand le experimentez ma cuprinde o frica groaznica si tremur din toate incheieturile.Ce poate sa fie? Dau funda si astept cat mai multe rasounsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Dar ceva analize la sange ai facut? glicemie/colesterol/calciu etc.
Explica-i medicului starea si simptomele tale.
Poate ai cadere de calciu/probleme cu glicemia.
Nu ezita.
Sarbatori fericitehappy

| Alinush1993 explică (pentru caramela):

Da am facut si mi-au iesit perfecte.Am vorbit azi cu medicul de familie si mi-a spus ca aceste sunt simptome clare de atac de panica si ca ar trebui sa il controlez altfel o sa ma controleze el pe mine si imi poate deteriora activitatea de zi cu zi insa nu si sanatatea.Multumesc tuturor pentru raspunsuri.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ceva se intampla. Poate fi o anemie, cadere de Ca.Un medic iti poate explica mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot edicul te poate ajuta cu un raspuns la aceasta intrebare. Dupa parerea mea este ca ai suisuri si coborasuri de tensiune. Daca e urmata de frica, precis e o cadere de tensiune datorita lipsei de vitamine din corp.Nu te uita ca masa e imbelsugata cu carne, vitaminele numai fructele o au in cantitate necesara corpului.E bine daca ai avea un tensiometru sau sa te duci rapid undeva sa-ti iei tensiunea dupa un astfel de episod.

| JeJeleu a răspuns:

Esti bipolar

| Alinush1993 explică:

Tensiune nu prea are cum sa fie.Anul asta am fost de 3 ori la medicul de familie si am avut-o mereu 11 cu 6 sau 11 cu 7.Si serios bipolar? De ce vorbesti in necunostinta de cauza?