| ala227 a întrebat:

Care credeti ca sunt cele mai bune pastile pentru slabit, cum se numesc? Dau funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Vezi aici http://pastiledeslabiteficiente.ro/

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Oricum, NU îţi recomand nici un fel de "pastile pentru slabit"!

Toate cele bune.

| ala227 explică (pentru bursuc001):

Sunt fata, am 162 cm, 57 kg si 16 ani.

| bursuc001 a răspuns (pentru ala227):

Ai greutate NORMALĂ ( aproape ideală ); iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 56, 5 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai doar cu 0, 5 kg peste greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Oricum, la vârsta ta, NU se ţin diete ( de nici un fel ) şi NU se iau "pastile pentru slabit" ( sub 18 anişori ), ci se face multă mişcare/sport ( preferabil, zilnic ), etc.

O seară/noapte frumoasă.