| Ella99love a întrebat:

Cat timp dureaza anestezia pentru operatia la inima. Dupa cate ore se trezeste cel operat, la cate ore dupa facerea anesteziei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Depinde despre ce operatie este vorba. Pentru o inlocuire de valva, operatia, si implicit si anestezia, dureaza cam 2 ore. Dupa ce se termina operatia se opreste si anestezia si pacientul se trezeste din anestezie, dar va fi somnoros (datorita medicamentelor din anestezie dar mai ales datorita stresului la care este supus corpul in timpul operatiei)