| TudorS09 a întrebat:

Ce as putea sa ii dau unui bebelus de 6 luni care de ieri are temperatura intre 37, 5 si 38.1 si este vizibil indispus (marait).
Am sunat la doctor si ne-a spus de supozitor paracetamol baby daca face 38.5 sau mai mult.
Vreau sa ajut cumva sa se simta mai bine.
Va rog nu recomandati antitermice sau alte pastile; doar remedii cat mai naturale.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Mergi din nou la pediatru si explica situatia.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si de ce mai intrebi daca medicul a recomandat asa ceva?

| TudorS09 explică (pentru darrio2007):

Pentru ca vreau sa ajut cumva bebelusul; nu este in apele lui, este vizibil iritat.

| darrio2007 a răspuns (pentru TudorS09):

Mergi din nou la pediatru si explica situatia.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dul la pediatru nu il trata după ureche sau după un medic care nu l-a vazut nu la consultat

| Caro34 a răspuns:

Bună! Pune-i pe piept într-o batistuță un albuș de ou; îi va trece rapid febra sau șosetuțe cu puțin oțet diluat cu apă! Numai bine!