| BlueBubble a întrebat:

Ce diete (pentru slăbit, neapărat) rapide, ieftine, sănătoase şi uşoare ştiţi? Pe bază de fructe, legume, lactate thinking Vreau să slăbesc dar vreau o dietă sănătoasă, rapidă, ieftină şi uşoară pentru a scădea în greutate.

Dau fundă + vot happy.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rapid si sanatos nu prea au ce cauta in aceeasi fraza in contextul de fata.Intr-un timp satisfacator si sanatos,da, dar rapid si sanatos, nu.Slabirea sanatoasa se face treptat(nu brusc)si poate dura,in functie de fiecare persoana in parte si de rezultatele ce se doresc a fi obtinute.Din punct de vedere al alimentatiei,elimina produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara si vei preveni aparitia multor complicatii). Ceea ce conteaza cel mai mult, in schimb, este miscarea.Alearga zilnic 20-30 de minute,cu viteza medie si vei reusi, astfel sa slabesti frumos, treptat si sanatos.Succes.

1 răspuns:
| kakarotssj a răspuns:

Dieta,sa mananci mai putin,si sa faci sport, sa alergi mult, daca mananci numa plante fara sport nu ai sa slabesti