| dragonbos a întrebat:

Ce exercitii sa fac pentru a mari bicepsul acasa?
flotarile sunt bune pentru piett, cate sa fac?
cum sa scap de burta?
funda?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu fa abdomene nu sunt sanatoase
recomand fuga30 de minute pe zi, mersul pe jos 2, 3 ore pe zi, flotari minim 100 pe zi, un regim alimentar bazat pe fructe,legume, carne de porc

daca poti fa sala nu te opri din efort fizic nimeni nu moare din efort fizic de lene mori garantat, o sa ai un corp si un sistem imunitar puternic, bafta multa, nu uita statul pe pc =moarte lenta

| Azµre a răspuns:

Flotări, tracțiuni!

| Krueger a răspuns:

Baga flotari, fa abdomene, ia-ti 2 gantere si da-i bataie...succes!

| CassieBee a răspuns:

De burta scapi facand cardio. Abdomenele te ajuta sa iti dezvolti muschii doar. Alearga, fa miscare si scapi de burta.

| DarkBoy98 a răspuns:

Pai faci asa:
prima zi:10 florari apoi a doua zi 20 ...pe fiecare zi mai pui 10 flotari.Ar fi bine sa iiti cumperi niste gantere.

| dragonbos explică (pentru DarkBoy98):

Am 2 de 2kg

| Cosmin86 a răspuns (pentru dragonbos):

Alea nu sunt gantere, alea sunt paie

| soneicristi a răspuns:

Trebuie sa faci flotari pentru sa iti maresti pieptul ca sa slabesti trebuie sa alergi mult si tot pentru bicepsi faci flotari

| Alissia22Red a răspuns:

Pentru biceps, ridica greutati de preferat zilnic. Flotarile sunt bune pentru piept fa cate poti si acelasi nr. pe fiecare zi si la aceeasi ora. De burta scapi facand abdomene, pentru intretinere, alearga, fa miscare.