| yasmiyasminutza a întrebat:

Ce pot face ca sa nu mai cresc chiar daca sar mult? Orice dar sa nu mai cresc deloc, stiu ca tot e un leac! fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Ce inaltime ai acum de nu mai vrei sa cresti, si ce varsta ai? ca sa iti spun cat mai cresti si pana cand, pentru ca nu poti sa opresti asta in mod natural asta daca nu e o problema endocrinologica pentru care cresti asa mult, asta e cresti cat va dori organismul sa o faca nu poti intrerupe asta daca tu esti normala si nu ai o problema de sanatate, vreo glanda dereglata.trebuie sa consulti un medic si ceva analize specifice de endocrinologie asa de control pentru linistea ta.

| OnuOnulică a răspuns:

Pai cat ai inaltime?

| CautNume a răspuns:

1.Nu exista un leac.
2.De ce ti-ai dori asta?straight face

| Maxim96 a răspuns:

Practica mai mult sport si mergi la sala ca sa ridici greutati

| Scremer a răspuns:

Du-te la sala si ridica greutati incearca sa ridici deasupra ta adica stai in picioare si iei o bara de aia mare si pui discuri sau fa cu bara goala la inceput si ridica deasupra ta asta iti opreste cresterea.

Dar am si eu o intrebare dice ai vrea sa renunti sa cresti?