| Teenix a întrebat:

Cine poate sa-mi recomandeze si mie un nutritionist, ale caror diete (regimuri ) chiar au un rezultat bun ..si cam cat ar costa o consultatie? Tin sa mentionez sunt adoloscenta daca conteaza chestia asta. Dau funda pentru cel mai bun raspuns. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| slapnenorocit a răspuns:

La Parhon in Bucuresti e o mare aiureala si nu iti dau dieta pe baza de analize ci au un singur regim pe care il da la toata lumea, stiu din proprie experienta.
P.S: E recomande

| Azµre a răspuns:

Te duci la Institutul Parhon din Bucuresti si faci un consult. Si medicii de acolo vor sti ce regim sa-ti dea ca sa slabesti in functie de analizele tale de sange etc...

| roxaa15 a răspuns:

Din ce oras esti? nu-ti pot recomanada un nutritionist din Bucuresti de exemplu daca tu esti din arad. Spune-ne-si din ce oras esti.DA doar asa ca fapt divers i-ti dau cateva sfaturi, manaca multe fobre( ajuta cel mai mult la slabit) manaca 3 mese pe zi inclusiv cina, bea cel putin 2 l de lichide( apa, ciaiuri neindulcite si sucuri naturale facute acasa nu din comert), manc piept de pui si peste, nu mnca nimic prajit, elimina pe cat poti zaharurle si fainoase si garantez eu ca vei slabi. Sftul meu e gratis, a si nu uita cat mai multa miscare.Slabeste 100% si sanatos daca vei tine cont de sfaturile mele. Pupici

| Teenix explică (pentru roxaa15):

Sunt din Bucuresti big grin

| pavdany92 a răspuns:

Salut
incearca sa mananci regulat si pe cat posibil cat mai divesificat de asemenea sportul e foarte important.
in schimb la partea cu mancarea incearca sa mananci la o ora exacta dar nu mancare gen fast food sau ceva ce contine mancaruri prajite, incearca niste scoici sunt foarte sanatoase si in acelasi timp nu trebuie sa mananci in cantitate mare doar cateva si o sa te simti bine, de asemenea sunt o gramada de retete pe care le poti gasi si pe internet sunt si sanatoase si usor de pregatit.

| Maria_Ioja_1989 a răspuns:

Daca esti din Bucuresti ti-l recomand pe doctorul Serban Damian. www.superfit.ro