| candydream a întrebat:

Cum pot eu si clasa sa o convingem pe o colega sa se spele? Nu mai rezistam.Am incercat cu frumosul si nu a mers, am incercat sa fim mai duri si multi iau spus in fata ca miroase si logic nu a mers.Nu mai suportam neam saturat sa stam cu fularul la gura in clasa.Va rog ajutor pentru ca nici diriginta nu a reusit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Există un cadru medical la voi în școală?
Dacă da, la ora de dirigenție să fie și ea invitată și să facă o lecție deschisă privind igiena corporală și chiar să o și examineze.
Succes.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Ati putea lua legatura cu parintii domnisoarei si sa va spuneti necazul.

| alinutza83 a răspuns:

Vorbiti cu parintii ei. De fapt rugati diriginta sa discute cu parintii ei. Probabil ca fata sufera de niste dereglari hormonale destul de grave si chiar daca s-ar spala tot ar mirosi...

| elaela18 a răspuns:

Aduceti o sticla de apa in care puneti sapun
cand nu e atenta o udati din toate partile, fie cai place sau nu
si dupa v-a trebuin sa se stearga, logik laughing si poate mai scoate din putoare big grin ca sa zic asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa se spele in ce sens ca pute urat sau a transpiratie?
daca e de urat atunci recomandatii niste deodorante sau sa se rada daca e de puteala nespalare de 10 ani atunci ducetio la baie si bagati-o cu capul in ghiuveta cel mai simplu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ati vb cu ea si n-a inteles, daca nici diriginta n-a avut succes, mergeti la directoare si rugati-o sa rezolve problema!