| Popescu_Roxana_1990 a întrebat:

Cum pot slabi? ce diete usoare exista si dau roade? funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| perladunarii a răspuns:

Orice fel de miscare faci trebuie sa faci 4 serii si in fiecare serie faci cate poti dar trebuie sa pastrezi aproximativ acelasi numar de exercitii pe parcursul fiecarei serii! Ca si mg nu stiu sa iti zic si nimeni nu poate sa iti zica sigur, eu unul intr-o luna am slabit 2 kg pe cantar dar am pus masa musculara! Deci e mai mult vizual decat pe cantar! Si trebuie sa ai zile de pauza, eu fac 2 zile exercitii o zi pauza si sa diversifici sa faci grupe musculare diferite!

| Cosmin86 a răspuns (pentru perladunarii):

Cand cresti in masa musculara cantarul arata MAI MULT.

Tu ai dat jos 2 kg, nu ti-ai marit muschii.

Copil mic...

9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă e necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Buna incerca dieta Dukan am auzit ca este foarte buna.
Bafta!

| perladunarii a răspuns:

Buna, iti recomand sportul! Cea mai buna si sanatoasa metoda si nu pe moment ci toata viata! Poti face orice fel de miscare, poti alerga, te poti apuca de sala sau poti face miscare in casa, flotari abdomene sau folosesti diverse greutati pentru a-ti pune mischii in miscare!
Daca totusi nu vrei sa faci miscare iti pot da un site www.dieteonline.ro, are multe diete, vezi care ti se potriveste! Dar iti repet, nimic nu se compara cu sportul!

| Popescu_Roxana_1990 explică (pentru perladunarii):

Mersi... dar sportul o sa incep de vara in vacanta (inot) dar pana atununci nu vreau sa ma fac cat 10

| perladunarii a răspuns:

Pai pana atunci poti face in casa abdomene, flotari sau orice fel de miscare care iti garantez ca te va ajuta mai mult decat orice dieta!

| Popescu_Roxana_1990 explică (pentru perladunarii):

Cam cate pe zi? ...si in jur de cate zile dau jos macar un kg

| perladunarii a răspuns:

Cosmin din 86, am dat jos burta si am pus masa musculara! Crezi ca e posibil sa fau jos 4 kg de grasime si sa pun 2 de masa musculara si astfel pe cantar sa apara ca am slabit 2 kg? Apropo suntem de varsta apropiata, eu sunt din 87!
Imi cer scuze Roxanei ca am scris aici, dar am cont junior si nu pot trimite mesaje si am vrut sa lamuresc situatia!

| Cosmin86 a răspuns (pentru perladunarii):

Nici macar nu esti in stare sa dai reply pe mesaj, sa primesc si eu notificare

pui comentariu general rolling on the floor