| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa-i spun mamei mele cand imi va veni ciclul daca imi vine la scoala ce sa fac.Va rog sa-mi raspundeti sunt speriata rau de ciclu si mi-e rusine sa-i spun mamei mele chiar mor de rusine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie sa-ti fie rusine sa-i spui mamei talewinking, ea este persoana care te poate ajuta cel mai multwinkingca sa eviti sa te patezi(in cazul in care iti vine la scoala)ia-ti in ghiozdan un tampon si putina vata. Daca simti ca esti uda(stii tu unde) du-te la baie(sau cere-i voie profesorului daca esti in ora-spune-i ca e urgenthee hee )si daca ti-a venit pune tamponul, si peste tampon vatahappy. Si cere-i sfatul mamei talewinking...nu trebuie sa-ti fie rusinewinking.

32 răspunsuri:
| Petronik a răspuns:

Parerea mea este : trebuie sa-i spui mamei cat de repede posibil, cu trecerea timpului iti va fi si mai greu sa discuti cu ea pe acest subiect.

Mama trebuie sa-ti fie cea mai buna prietena.

Trebuie sa discuti cu ea foarte deschis. Te va informa cu tot ce este necesar sa stii despre acest subiect.

| enginamatebulinaceculu a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine mama ta. daca iti va veni ciclu la scoala trebuie sa ai un slip la tine curat si un tampon. nu rebuie sa iti fie rusine este ceva normal. te pup