| Byb2001 a întrebat:

Daca am avut pe mama(dar nu m-a crescut ea) cu schizofrenie se poate mosteni?(imi tot fac grija din cauza asta)Si de ce ceilalti frati au avut nota 10 la nastere si eu 7?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se moștenește.

31 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

O fi, nu te contrazic daca sunt studii, nu stiam. Dar aia e, ce sa zic. Si atunci de ce au murit si oameni tineri sportivi si activi de corona? Retoric intreb, ca stiu raspunsul si ti-am zis ieri.
Si multi altii nedepresivi si fara alte afectiuni.
O fi la depresivi si mai rau, nu stiu.
Insa din cei ce au murit sau imbolnavit, nu stiu cat la suta erau depresivi, parca vad ca f putini.
Depinde si de om si de noroc aici.
Nu se prea poate generaliza probabil.