| Dany_Seby_1996 a întrebat:

Din ce cauza cand este soare afara imi este foarte greu sa ma uit asa in jurul meu de exemplu joc fotbal sau conduc deci sunt foarte sensibil la ochi ce as putea face dau fundahappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ValiR a răspuns:

Salut,
Exact aceeasi problema o am si eu si prietena mea, nu ai nici o problema medicala.
Ochii tai sunt mai sensibili la lumina, incearca sa tii ochii mai putin deschisi cand joci fotbal, in rest poti purta ochelari de soare.
Ps. nu te uita si tu direct la soare pentru ca nu iti face bine.
Bafta!

3 răspunsuri:
| SDana a răspuns:

Ochelari de soare sau lentile de protectie.

| Dany_Seby_1996 explică:

Nu cred ca asta este rezolvarea cea mai optima

| Bogdan_Mario_1964 a răspuns:

Intreaba un specialist sau cumpara ochelari de soare.