| TruLove a întrebat:

Din ce cauza poqte fi?
Sunt racita si cand suflu nasu este si sange. Prima data s-a intamplat miercuri iar azi de 3 ori aveam sange in servetel...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| qwqwwwq a răspuns:

Iti curge sange deoarece fortezi cand sufli cu putere.ai maimare grija si incearca sa iti sufli nasul mai usor.ozi buna!happy

| MeltingStars a răspuns:

Din cauza ca esti racita, mucoasa ta nazala e iritata. incerca sa iti iei puf din acela pentru nas cand esti racita ca sa iti elibereze caile respiratorii happy nu trebuie sa te panichezi. mucoasa e intens vascularizata, vasele de sange fiind micute si subtiri. din cauza presiunii pe care o provoci cand suflii nasul, aceea se fisureaza.

multa sanatate happy