| CretiniPBOGDAN a întrebat:

Dupa niste Supa de galuste si niste orez cu mcnuggets (nu radeti va implor) am mancat niste ciocolata kinder din aia la cutie mica patrata. Dupa cateva secunde simt o durere pe maseaua din stanga, sus. S-a mai ameliorat dar se mai porneste iar daca fac putin efort. ATENTIE AM FOBIE DE DENTIST GRAVA SI NU POT MERGE LA DENTIST DE NICI UN FEL. Am vorbit cu mama sa gaseasca unul in Timisoara care sa ma faca sa adorm cu sedative dar nu a gasit. Remedii simple, fara efort? (Un calmant ceva?) Mama zice ca trebuie curatat. Curatarea nu doare, nu? Si daca doare de la 1 pana la 10, cat doare? VREAU URGENT RASPUNSURI IN 3 ZILE TREBUIE SA FAC O DECIZIE VA ROG MI-E FRICA.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mihaelablabla a răspuns:

Sa stii ca mai nou, dentistii au o pasta pentru anestezie cu aroma de capsuni.
Eu zic sa fii puternic/a si sa treci peste fobie, este spre binele tau. In rest, durerea e mica mai ales daca iti va da cu gel anesteziant si nu ai de ce sa iti faci probleme.
Pana te programezi poti lua antiinflamatoare. happy Bafta

1 răspuns:
| SnoopDoggMan a răspuns:

Incearca sa nu mananci dulciuri multe, roag-o pe mama ta sa se uite atent la dintii tai, daca vede ceva negru trebuie neaparat sa mergi la un dentist. Si despre Fobia ta. Gandeste-te ca e spre binele tau, acel doctor este un om normal nu ai de ce sa iti fie frica.Te va durea un pic dar dintii iti vor amorti un pic deci nu iti fie frica