| Anaasstasssssiaa a întrebat:

Durere abdominala in timpul sexului, dar nu mereu. De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ziustin a răspuns:

Ori esti prea mica tu iar el este prea dotat. Ori nu te relaxezi suficient, nu-ti face preludiu suficient si ajungi la dureri. Apar intr-o anumita pozitie?

| Anaasstasssssiaa explică (pentru ziustin):

Da, dar durerile nu sunt de fiecare data, in anumite pozitii si doar abdominal, vaginal nu simt durere sau presiune

| ziustin a răspuns (pentru Anaasstasssssiaa):

S-ar putea sa fie si de la contractiile musculaturii abdominale, in functie de pozitie. Incearca imediat sa schimbi pozitia ca sa ai in permanenta confort.

| Anaasstasssssiaa explică (pentru ziustin):

Crezi ca ar fi o problema grava de sanatate?

| ziustin a răspuns (pentru Anaasstasssssiaa):

Nu, cu siguranta nu. Dar cand te duci la control la ginecolog, sa-i spui de problema asta.

| Anaasstasssssiaa explică (pentru ziustin):

Multumesc mult pentru sfaturi. Trebuie sa precizez ca este printre primele dati cand fac sex pe bune, poate ar fi un motiv…

| ziustin a răspuns (pentru Anaasstasssssiaa):

Aaaa pai atunci este normal. Corpul tau se obisnuieste treptat cu excitarea ta si destinderea vaginului tau. Usor usor si incearca cat mai mult preludiu la inceput. Totul o sa fie bine

| Anaasstasssssiaa explică (pentru ziustin):

Multumesc mult

8 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Nu cred că e neapărat o problemă. Evita pozițiile alea. Și soția mea e la fel.