| Geogrge a întrebat:

FUNDA! An nou fericit!
De trei zile mă doare arcada stânga(mai sus de sprânceană puțin), dar nu când apasă sau ceva pot să pun mâna liniștit că nu simt nimic, ci când stau în pat, mai ales când stau pe o parte sau alta, atunci simt așa o presiune urâtă în interior și azi am simțit așa ca o intepatura de cuțit.
Nu m-am lovit și cum zic nu mă doare dacă pun mâna sau apăs, așa m-am trezit acum câteva zile.

Este grav? A mai pățit cineva? Ce credeți că este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Poate fi un curent ceva.
Ori o sinuzita.
Daca durerea persista, cere sfatul medicului!
Bea un ceai de tei.
La multi ani :

| Geogrge explică (pentru caramela):

Durerea se manifesta aici : http://postimg.org/image/6t2gcdg9x/ (e o poza)
Ma doare de cam 3 zile si parca tot mai rau

| AnaCrave a răspuns:

Acelea sunt sinusurile. Asa am patit si eu intr-o dimineata, cand m.am trezit cu o durere intre arcada si piramida nazala. Durerea a persistat si m-au internat. A fost sinuzita, inca o am si e greu sa traiesti cu ea. Sfatul meu e sa mergi la spital, la camera de garda, nu la doctorul de familie, pentru. ca nu te va ajuta cu nimic. Poate doar iti va da o trimitere la medicul ORL si nu prea e de asteptat.

| Geogrge explică (pentru AnaCrave):

Nu sunt sinusurile, durerea este unde se termina sprancenele, am editat o poza pentru a vedea mai clar.
http://postimg.org/image/6t2gcdg9x/

Si la spital ti-au pus doar perfuzi?