| InsertName a întrebat:

Hei. De ceva zile ma tot doare capu si nu este o durere continua,este o durere rara. In vacanta ma durea capul putin doar atunci cand alergam sau faceam efort. Am vartej si uneori ametesc,mai ales cand ma ridic brusc. Tocmai mi-a trecut ciclu iar doctora mi-a recomandat sa iau mereu vitamine dupa fiecare ciclu. Pofta de mancare este scazuta si ea. Abia am inceput liceul si am atacuri de panica mai dese,gaze si o stare permanenta de nesiguranta. Poate fi ceva grav? Imi este foarte frica. Plus de asta am ganduri rele, ca ma pot imbolnavi de boli rele.Ce pot face sa trec peste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| oHarryo a răspuns:

Poate fi vorba despre o anemie deci e indicat sa iti alimentezi organismul cu vitamine si minerale, de exemplu magneziu, fier, calciu, vitamina C etc... Multa sanatate!

| Summer4ever a răspuns:

Mananca la ore fixe, ia un Ibalgin si du-te la doctor.

| bacteria a răspuns:

Fa-ti analize. Ia si suplimente de fier. Verifica-ti tensiunea. Eu am migrene din cand in cand, si iau paracetamol, beau o cafea si-mi trece. Iar inainte de a face sport, iau un paracetamol, fiindca stiu ca ma va durea. Oricum, ar fi bine sa vezi un doctor plus un psihiatru ca eventual sa-ti dea ceva pentru atacuri de panica. Sau un psiholog.