| grAnonimH a întrebat:

Hei, in ultimele zile mi-a fost rău. Știu motivele, mi-a venit menstruația (nu prima oară) si pe lângă asta sunt si răcită, ma doare burta aproape toată ziua si îmi vine sa vomit dar nu pot, am vomitat acum doua zile iar după m-am simțit mai ok. Întrebarea ar fi, cum pot sa vomit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Baga doua degete pe gat.

| grAnonimH explică (pentru darrio2007):

Alta metoda nu știi?

| darrio2007 a răspuns (pentru grAnonimH):

Nu. Dar asta mi se pare cea mai eficienta.

| JustMeDeea2019 a răspuns:

Nu iti provoca voma mai bine consulta un medic, e clar ca exista o problema de sanatate nu vomiti de la menstruatiewinking

| grAnonimH explică (pentru JustMeDeea2019):

Pai eu vomit de la menstruație rar, am mai vomitat odată când am mers cu mașina mult și aveam menstruație. Nu cred ca e alta problema pentru ca acum e combinata cu răceala si îmi e mai rău decât de obicei.

| JustMeDeea2019 a răspuns (pentru grAnonimH):

Consultă drama mea un medic pentru că nu e normal să vomiți de la menstruație?