| εмiLч97 a întrebat:

Hei
intrebare pare stupida, dar fara batjocura: salata boeuf (cu pui, cartofi si morcovi fierti, si in loc de maioneza este mustar cu albus de ou) ingrasa? are multe calorii? cate? ar afecta in vreun fel silueta? :s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| LittleBugsBunny a răspuns:

Mai prin faptul ca ai renuntat la maioneza care este un produs gras ..ar trebuii sa ai mai putine calorii plus ca ai pus carne de pui(Carne slaba) deci nu cred ca afecteaza silueta...totusi pune cv mai putin in farfurie sau foloseste o farfurie mai mica sa para mai mult...doar sa fii sigura succes

| Fabb a răspuns:

Eu iti spun ca poti sa mananci absolut orice tip de mancare dar nu in exces sau foarte mult. daca iti e frica sa nu te ingrasi sau ceva de genu, mai bine iti satisfaci poftele. daca nu mananci mult nimic nu dauneaza!

| SoundTapes a răspuns:

Nu ingrasa. Adica normal ca are calorii, ce mancare nu are, dar nu cred ca mananci cu polonicul si de la 2 portii nu ti se afecteaza silueta, stai linistita.
Presupun ca are undeva la 200-300 de calorii... acum am dat si eu asa, aproximativ.
Sper sa te ajute. Succes si pofta bunalaughing!