| xxxraixxx a întrebat:

Hello! Deci am nevoie de ajutor. Nu stiu daca ati mai patit, dar de cateva zile ma doare gatu horror si mi-au aparut pe cerul gurii si pe omulet/omusor, ma rog nu stiu cum se numeste exact, niste punctulete mici rosii (asemanator cu sangele). Ce ati facut sau ce as putea face pe langa sa merg la un medic? Macar sa mi se mai duca din durere. Sa fie oare streptococ? Am luat pastile de gat, gargara cu apa si bicarbonat, am baut lichide dar nu m-au ajutat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Uff.
Incearca gargara cu apa sarata, cu sare marina.
Asa a avut si bunicul inainte de a muri

| xxxraixxx explică (pentru Goete):

Sa mi dea de gandit asta sau?

| 120bulevard a răspuns (pentru xxxraixxx):

Ai innebunit? laughing Bro nu mai lua pastile dupa ureche, lasa incapatanarea si du-te macar la doctorul de familie sa vada ce ai

| xxxraixxx explică (pentru 120bulevard):

Fara exudat nu poate sa si dea seama oricum. De mers la medic tot o sa merg doar ca ceream mai mult detalii sa vad daca a mai trecut cineva prin asta si daca pot sa iau ceva mai puternic macar sa mi ''amorteasca'' zona

| Goete a răspuns (pentru xxxraixxx):

Tu stai linistit, ca oricum ne vine randul
Dar bunicul nu putea avea dureri de gat dupa moarte si inainte cine n-a avut?

| timidu89 a răspuns:

Trachisan mereu m-o ajutat. Lichen Islandez nu știu cât de bun e

| Coryy0503 a răspuns:

Aftamil, comprese!