| PikySs a întrebat:

HellOo TPU; x am si eu O mica >prOblema.: ca sa zic aSa big grin.de ceva timp mi-au aparut pe Sani niste dungi >mOv-viSinii...:"si cand dau cu mana se Simt aSa niSte >Santuri...:"ati putea Sa`mi Spuneti ce >sunt.:" Si cum aS putea Scapa de >ele?:"happy

FUNDA!; X thX :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt vergeturi si au aparut din cauza ca ai slabit sau te-ai ingrasat brusc. Fiind violacei, ar trebui sa te vada si un endocrinolog, sa nu semnifice o boala hormonala.

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Buna.
Se numesc vergeturi. Se intampla atunci cand ti se intinde pielea foarte tare. Si eu am asa ceva, si folosesc o crema pentru corp.

| denismaria92 a răspuns:

Pai alea sunt venele de sange, si asa se simt. Trebuie sa iti vina ciclul?

| Mоиica a răspuns:

Au aparut pentru ca te maturisezi, posibil sa-ti vina menstruatia, e ceva normal.stai linistita.happy

| MissFashion a răspuns:

Sunt vergeturi probabil tiau crescut brusc sani Din pacate ele nu mai discar cu nici o crema decat la cirurg trebuie sa te duci sa ti le ia cu laserul cryingbroken heart

| Sandra_9151 a răspuns:

Nu-ti fa griji venele acestea au aparut dela cresterea rapida a sinului, asa am avut si eu, nu-i nimic grav.

| kisskissa a răspuns:

Sunt vergeturi si apar din cauza brusca a cresterii bustului. Te poti duce la plafar sau la farmacie si cumperi gel sau crema pentru vergeturi. NU-ti face griji ca vor disparea daca te dai in mod regulat cu acea crema sau gel :*

| PikySs explică:

Pai.happy trebuie` Sa mentiOneZ ca si inainte si dupa ciclu Sunt la fel blushingbig grin ma rOG sE mai inchid sau se mai deSchid...happy

de Slabit nu am Slabit happy Si nici nu m`am ingraSat happy

Ori cum multumesc pentru ajutOr :*:*:*