| Whemilly a întrebat:

HELP!sadCum as putea slabi timp de 1 saptamana? Dati-mi si mie niste diete sau orice altceva ce mi-ar putea fi de folos. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Presupun ca esti constienta ca nu poti slabi 10 kg intr-o sapt. Daca vrei sa slabesti mult si repede nu manaci si gata, bei apa dar e nesatos.
Incearca sa nu mananci dulciuri, prajeli, fast food, bei doar apa plata, mananci legume multe, proaspete sau la abur sau gratar, carne slaba, peste, pui, vita la gratar eventual ceva fructe si ceva cereale integrale dar fara zahar, iaurturi cat mai naturale fara fructe si nu mananci seara dupa 6.Mai trebuie sa faci miscare urci/cobori scarile, jogging in fiecare zi preferabil dimineata pe stomacul gol, mers cu bicicleta, inot in fiecare zic ceva minim 30 de minute, ajuta si masajul.

| Q69 a răspuns:

Cate kg?

| JohnSimon1983 a răspuns:

Ceau.

Ar trebui sa consulti un nutritionist sau medicul de familie. Dar si eu personal ma ocup cu asa ceva. O sa gasesti o gramada de diete si moduri de a slabi pe websitul meu: lumeaplantelor.info. Sper sa te ajute acest raspuns.

| Octavian26 a răspuns:

Poti oricand sa urmezi exemplul lui Assasin dar nu uita ce foame ti se face dupa (cel putin mie)! Nu incerca sa te infometezi ca nu vei reusi decat sa dai in anemie si iti ve-i deregla organismu! Intr-o saptamana nu seusesti sa dai un maxim de 1 kg... si cu greu! Te sfatuesc sa mergi la un nutritionist, sotia mea a mers si are dieta (cca 3 kg pe luna da jos) dar nutritionitul face dieta pentru fiecare in parte! Nu uita alimentatie "slaba" si supra efort (gen sala, fitnes) duc la grave probleme! Succes.

| SoulAssassin a răspuns:

Sex zdravan zi de zi timp de o saptamana...vei ramane uimita cate kg dai jos

| naturistul a răspuns:

Stevensegal83@yahoo.com

| Madalina0202 a răspuns:

Buna! http://dietadukan.ro/ :d. Am tinut si eu dieta asta o saptamana si slabisem aproape 3 kilograme, dar nu mi-a facut bine pentru ca am organismul sensibil. Urmeaza toti pasii strict! E super ok. Poti sa mananci doar ce iti spune acolo si cand vrei :*.