| Anna04 a întrebat:

Hey am o problema care imi schimba stilul de viata. acum ceva timp doctorul mi-a spus ca am fierea marita si de atunci viata mea s-a cam schimbat, dar acum e din ce in ce mai greu. obosesc foarte repede si imi e rau tot timpul.ador sportul dar acum nu mai pot sa alerg nici 2 m fara sa obosesc. la scoala me simt penibil pentru ca eu toto timpul ba obosesc la ore si imi e rau, ba iau pastile, etc. ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu obosesti de fierea usor marita, mergi la medic, interneaza-te si fa-ti analize complete. De la fierea usor marita, cel mult ai mici greturi cand mananci prajeli, nimic mai mult.

| Simpatic a răspuns:

In primul rand nu e nimic de speriat, ca o mica precizare pentru a sti si cei care nu stiu prea multe fierea = bila.Probleme cu fierea au majoritatea locuitorilor planetei, datorita unor multitudini de factor, cel mai adesea este regimul gresit de alimentatie dar sa nu uitam si faptul ca in comert cu greu mai gasesti ceva natural de aici rezulta faptul ca cei care conduc lumea si aici nu vreau sa intru in polemici cu cei care fac politica de propaganda ca se doreste prin orice mijloace imbolnavirea populatiei globale si aici ma refer la zeci de boli create "artificial" nu la o afectiuni ale fierei.Desppre fierea marita ce sa zic,e posibil sa fie acum marita,peste un timp sa se apropie de parametrii normali,nu te speria iti zic. Oboseala nu este data de fiere, multi confunda oboseala cu ficatul suferind, dar ficatul da oboseala in cea mai grava afectiune a sa si anume ciroza hepatica.Cea pe care revine efortul si oboseala nu este decat renumita splina.Sa stii ca la noi in Romania daca mergi in 10 locuri ai 10 diagnostice diferite,deci eu zic sa incerci cu analize la sange si ecografii in mai multe centre medicale si daca acestea coincid atunci poti fi sigur/sigura ca aia e buba, in rest preturi mari, doctori neseriosi si incompetenti si asa mai departe. Vorba "poetului" traim in Romania

| gyna201 a răspuns:

E posibil din cauza ca ai probleme cu fierea sa obosesti.hm eu am avut o prietena care s-a confruntat si ea cu aceasta problema si iti pot spune un medicament dar despre ar fi cazul sa intrebi un medic se numeste bilichol este un medicament din plante care ajuta la drenarea fierii dar numai in cazul daca fierea e lenesa fara pietre si evita alcoolul carnea de porc sosurilehappy.eu sper s t faci bine:*