| AddsaEViataMea a întrebat:

Hey!

Am o problema

De aproape o luna, sunt ragusit si nu pot sa vorbesc
Ce sa fac?
Cred ca am meringita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.alertaorl.ro/2012/02/laringita-am-ragusit.html
Daca nu doresti sa te v ada un medic, ai putea bea lapte caldut in care ai adaugat un ou+miere de albine si un pic zeama de lamaie.
Evita fumatul/cafeaua.
O zi buna:)

| AdelinaC a răspuns:

Meningita inseamna inflamatia meningelui si da simptome total diferite. Tu probabil ai o infectie care trebuie tratata la medic. Parintii nu au ce sa zica, oricui i se intampla

suntserios
| suntserios a răspuns:

Meringita e o boala a urechii. Tu vb cu urechea?

| Fatamuntilor a răspuns:

Ai vrut sa zici MENINGITA!
Doamne fereste sa ai meningita
http://www.sanatateatv.ro/......tratament/
Vezi daca corespund simptomele si inceteza sa sa -ti dai singur diagostic.

| Lucccy a răspuns:

Du-te la medic

| AddsaEViataMea explică (pentru Lucccy):

Nu m-as duce ca mi-e frica ca afla mama.
Adica eu cred ca am patit asta ditnrun motiv anume

| ClaudiaDrew a răspuns:

Bea mult ceai si incearca sa nu mai vorbesti vre.o cateva zile.