| oMariina a întrebat:

In cat timp se pune grasimea pe corp dupa masa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| silviu08 a răspuns:

Grasimea se depune numai in conditiile in care esti intr-un surplus caloric(mananci mai multe calorii decat are nevoie corpul tau pentru a se mentine).
La fel, slabesti(pierzi din grasime) atunci cand esti intr-un deficit caloric deoarece corpul tau arde mai multe calorii decat mananci tu.

| Empathizer a răspuns:

Nu e un interval fix. Depinde de indicele de masa corporala. Cu cat e mai mic, cu atat se depune mai greu sau chiar deloc.