| anonim_4396 a întrebat:

NU cumparati produsele elmiplant! nu sunt bune de nimic! tocmai ce am folosit o crema depilatoare de la elmiplant! mi-am aplicat crema, pe ambalaj zicea sa stau 7 minute, iar dupa 2 minute pe mine a inceput sa ma usture groaznic! totusi am lasat-o sa stea 7 minute! apoi am dato jos, abia daca sa luat jumatate din par, iar inmomentul de fata urlu de durere! azi am cumparato de la farmacie, nu era expirata, nu nimic, am facut exact cum scria pe ambalaj, si totusi urlu de durere si nici macar nu sa luat! cea mai proasta crema creata vreodata! nu o folositi pentru binele vostru! am vrut sa scriu asta ca sa vada si alta lume si sa nu pateasca ce-am patit eu! nu e o intrebare, e doar o avertizare pentru voi, deci nu astept raspunsuri gen : esti prost, nai stiut sa-ti dai, e vina ta, sau altele! am facut intocmai ce scria pe ambalaj, tocmai ce cumparasem crema!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil esti tu alergic la unul din componente.

| WeaponGirl a răspuns:

Eu o folosesc si e foarte buna, atata doar ca miroase groaznic! laughing Nu stiu ce sa zic, poate ai tu pielea mai sensibila sau esti alergica la ceva ce contine crema! Si gelul anticelulitic de la ei este bestial! Cel putin, la mine isi fac efectelehee hee

| oanaX a răspuns:

Din cate vad problema e la tine, nu la crema! Se pare ca doar tu ai avut probleme cu ea

| denisuk12 a răspuns:

Si eu tot crema de la elmiplant folosesc dar nu am patit niciodata asta, poate pielea ta e sensbila si de aia te ustura, se mai intampla

| Ella3133 a răspuns:

Poate ai vreo alegie la ce e in compozitia cremei...
eu am folosit si totul a fost in regula...

| mixxjim a răspuns:

Ai facut si testul acela de toleranta inainte de a intinde crema pe tot piciorul? daca-l faceai nu cred ca aveai problema asta. acum ca stii ca ai patit asta si daca o sa folosesti alta crema data viitoate fa mai intai un test, sa nu patesti la fel si cu alta. sanatate!

| Empathizer a răspuns:

In instructiuni zicea sa o incerci mai intai pe o portiune mica de piele, ca sa vezi daca nu cumva esti alergica. Tu ai dat-o pe toata suprafata piciorului, fara sa verifici mai intai. Si esti alergica, de asta suferi acum. Nu are legatura cu calitatea cremei. Mergi la medic acum, la o camera de garda. Reactiile alergice au potential sa evolueze grav.

| Pitzipoanca a răspuns:

Probabil esti alergica. Eu folosesc produsele si sunt foarte bune. E vina ta ca nu ai testat daca esti alergica. Nu poate nimeni s-o faca in locul tau. Scrie clar pe instructiuni ca produsul trebuie TESTAT anterior utilizarii. Si abia daca nu apare nicio reactie in 24 ore (parca) poti folosi produsul in siguranta.

| lSummerl a răspuns:

Poate tu ai pielea sensibila

| xoxolavxoxo a răspuns:

Stiu.Miroase ingrozitor si daca vrei sa iti iei parul de pe picioare nu ti-l ia tot, nici macar jumatate.

| mariadenisa a răspuns:

De aia exista prospecte draga mea! Nu ai cum sa spui ca nu scria pe crema sa o testezi inainte. Adica sa pui pe o particica de pe mana, picior putina crema iar daca zona devine rosie sau te ustura inseamna ca esti alergica. Invata a folosesti produsele inainte sa vorbesti despre ele. Fara suparare.

| adyanadyana a răspuns:

Poate esti alergicawinking!