| LanguageMaster a întrebat:

Persoanele vaccinate cu o singură doză pot obține certificat verde?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Poți, dar se va face cu adevărat 'verde' abia la 10 zile după completarea schemei de vaccinare.

| floresdemayo a răspuns (pentru mihai69):

Nu stiu dacă ma crezi, dar abia după 10 zile. În cea de-a zecea zi, certificatul nu era încă valid, numai din a 11-a a început să fie valabil...

| mihai69 a răspuns (pentru floresdemayo):

Te cred, evident. Nu am fost eu clar în exprimare: se va citi "se face verde după ce AU TRECUT 10 zile..."

| Lukasssz a răspuns:

Daca e vorba despre vaccinul J&J atunci da

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e vorba de Johnson da pentru ca se face o singura doza acolo.
Daca e vorba de Pfizer sau AstraZeneca sau Moderna e nevoie de 2 doze.

| PogChamp a răspuns:

Poti dar nu te lasa nicaieri pana nu ai schema completa.

| Petre1987 a răspuns:

Doar daca sunt vaccinate cu serul Johnson