| anonim_4396 a întrebat:

ma doare stomacul de 2 zile dar ma doare de cat dimineata am gasit si un pic de sange in urina sunt si un pic constipat in restul zilei nu am nimic sunt stricat la stomac? mentionez ca am mancat aproape numai senvisuri in ultimele 5 zile

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În primul rând, durerea de la stomac poate fi din cauză că ai mâncat DOAR "uscături"...
Trebuie să mănânci supă/ciorbă în FIECARE zi!
Constipaţia se datorează aceloraşi cauze.

Apoi, sângele din urină NU are nici o legătură cu o problemă la stomac.
În general, apare în cazul unei infecţii urinare, o problemă la rinichi ( prostată, etc. ).

Oricum, urmele de sânge din urină sunt un aspect destul de GRAV, deci, TREBUIE să mergi cât mai URGENT la un control şi să faci mai multe investigaţii...
Preferabil la URGENŢE/Camera de gardă!

Toate cele bune şi multă sănătate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Nu este bine cu sangele in urina.
Ar trebui sa mergi la medicul de familie pentru analize.
Pentru constipatie consuma pe stomacul gol ulei de masline.
O zi excelenta!

| JulyStorm a răspuns:

Fara farmacie! Ai nevoie sa te vada un medic.
Posibil sa fie o piatra la rinichi, posibil sa fie cu totul altele. Ideea generala ste ca prezenta sangelui in urina e o treaba serioasa!
Mergi la medic, acum! Daca nu ai asigurare, asteapta pana deseara si mergi la unitatea de primire urgente, unde te vor vedea indiferent daca ai sau nu ai asigurare.

| Cedry2k8 a răspuns:

Mananca ceva mai consistent, sau du-te la farmacie si explica-i farmacistei ca poate iti da ceva