| eusuntandy1 a întrebat:

Salut!
Acum o luna mi-a iesit calprotectina fecala 190.

Aparent pastilele normix imi fac bine, dar am usoare simptome.
Ce as putea sa fac ca sa scada rezultatul?
am un program stabilit de mese ora 9 dimineata, ora 2 la pranz si 7 seara)
Miscare fac 30 de minute pe zi la banda si beau multa apa (1, 5-2 litri pe zi)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Multa apa:1, 5-2L...asta e cantitatea zilnica de apa care ar trebui consumata. Peste limita asta poți spune ca bei mult.

| eusuntandy1 explică (pentru Catrice):

Da, medicul mi-a recomandat multa apa ceea ce si fac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine ti-a prescris asa ceva? Calprotectina ti-a iesit mare de la pastile

| eusuntandy1 explică (pentru anonim_4396):

Nu.nu luam niciun fel de pastila si ma simteam rau asa ca am facut testul, de atunci mi s-a zis sa iau mai multe pastile, dintre care NORMIX imi face cel mai bine. Eu doar intreb ce as putea sa fac ca sa mai imi scada.

| anonim_4396 a răspuns (pentru eusuntandy1):

Stomachon pare bun, nu stiu exact. Normix e antibiotic

| eusuntandy1 explică (pentru anonim_4396):

Deci pare sa fi fost o infectie.
Ma simt din ce in ce mai bine cand iau, adica fata de primele zile cand ma durea des si destul de tare+greata+adormit greu, la momentul actual cand mai mereu ma simt foarte bine...
Deci da, probabil e o infectie care se poate trata cu pastile, dieta etc

Răspuns utilizator avertizat