| asd88asd a întrebat:

Salut am 12 ani si am o problema cu kilogramele [am 57kg]si vreau sa slabesc dar fara pastile.Cand alerg obosesc repede, copii rad de mine cand ma duc la fotbal sau la strand si vreau neaparat o solutie sa scap de kg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Ai 12 ani nu trebuie să slăbești trebuie să mănânci echilibrat și sănătos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Mergi pe o alimentaţie săracă în calorii,
în care să intre şi mişcare zilnică.
Te pup!

| Elena00100 a răspuns:

Poti manca sanatos si cel mai important sa renunti la cina, poti sa incerci sa faci si putine exercitii.

| Elena00100 a răspuns:

Poti incepe a manca sanatos si cel mai important sa renunti la cina, si sa faci putin sport chiar daca obosesti repede big grin

| Evelinaaaa a răspuns:

Sa mananci putin si des,sa nu mananci prea multe dulciuri, ai putea in schimb sa mananci fructe cum ar fi merele, bananele etc. sau nu stiu daca ai auzit de fructul ala brazilian acai berry, e foarte bun pentru slabit, iti da o senzatie de satietate.A..si sa nu mamanci dupa ora 5-6 decat ceva usor, fara multe grasimi.