| Car_4587 a întrebat:

Salut am o problema care pe mine ma deranjeaza.Este legata de inaltimea omului.Eu am 12 ani si am 1, 36 m da, da stiu este cam jenant iar dupa inaltimea mea daca m-ar vedea lumea ar zice ca am 8-9 ani.Nu stiu ce sa fac? Practic sport.:tenis de camp(doar de amuzament dar depun efort), fotbal(la sala si cu prietenii)si putin voley asa de joaca cu prietenii? Ce sa fac? Sa va spun:mama este scunda, iar tata este mai inalt. Poate va ajuta asta.Deci ce sa fac? Rog seriozitate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CosminRR a răspuns:

La varsta asta, ce inaltime vrei sa ai? 1, 90m? joaca baschet!

3 răspunsuri:
| ProjectJackpot a răspuns:

Da, nu e foarte ok. Dar nu-ti pierde speranta, frate, sigur vei mai creste. Macar daca ai atinge 1.70. Practica voley, baschet, mananca bine, dormi bine si continua sa gandesti pozitiv.De asemenea, poti consulta un endocrinolog. Numai de bine!

| Pyskiss a răspuns:

Cu toata seriozitatea innot!winking

| nuseu a răspuns:

Nu te speria am un coleh in clasa la mine are 14 ani si are 1, 42m