| Neagu_Andrei_1996 a întrebat:

Salut.
Am o problema.
M-am culcat pe la 10 seara si m-am trezit la 1 noaptea ca mi-e foarte sete.
Am baut apa... dupa am simtit ceva in gat..cand inghiteam saliva simteam in gat ceva rece asa.
Acum e 3 noaptea...si de doua ore mi-e greata...
Am fost si la baie( treaba mare).
Nu stiu ce sa fac...
Azi la pranz am mancat mancare chinezeasca si pizza iar seara doar pizza.
Poate sa fie de la combinatie?
Sau nu stiu...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MaraAlexandra87 a răspuns:

S-ar putea sa fie vorba de o indigestie, uneori se intampla si probabil nu ti-a priit combinatia aia de mancare.

| EceEgeman a răspuns:

Este clar de la ceea ce mănânci.
Pizza contine foarte multe produse sărate: salam, cascaval, sos, aluat.Ar fi bine să mănânci doar ocazional cantităţi moderate de mâncare " fastfood".
Dacã continui să mănânci mâncare nesănatoasă pe tot parcursul zilei, inclusiv seara când ar trebui să mănânci alimente/mâncare gătită care pică uşor va continua să ai o senzaţie groaznică de sete, rău la stomac sau greaţă.