| anonim_4396 a întrebat:

Salut,apuneti-mi va rog cit timp trebuie sa renunt la placa pentru a mi creste parul? Si ce as putea face ca sa cresaca mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Fluflosenie a răspuns:

Pai depinede... de cat de mult ai folosit placa. Si depinde de cat de tare ai parul ars. In medie firul de par creste cam cu 3-4 centimetri pe luna. Dar daca ai parul foarte ars ar trebui sa il mai tunzi ca sa isi poata reveni mai rapid. Daca vrei iti pot da si reteta pentru un tratament pentru par care ajuta foarte mult. happy

| Amynutzza1 a răspuns (pentru Fluflosenie):

Nu stiu ce ii faci tu parului tau, dar el in general creste cu max 2 cm pe luna.

| Anonim075162839401 a răspuns (pentru Fluflosenie):

Da terog mult

| Fluflosenie a răspuns:

Combina scortisoara praf cu lamaie, calciu de 1000 de mg cam 10 pastilute, lamaie vreo 2 lamai mari, si scorcisoara 2-3 linguri depinde de lungimea parului, miere vreo lingura si tot o lingura de ulei de masline. Amesteci si ca sa devina mai ca o crema pui niste sampon sau balsam de par. Dupa il aplici pe par ca pe o masca de par si stai cu el cam vreo 2-3 ore. Dar sa ai grija sa iti pui ceva pe cap sa nu murdaresti ceva ca se ia mai greu.

| Anonim8542065431139 a răspuns:

Daca parul tau e tocit, tunde-i varfurile, daca e ars renunta la feon/placa (eu ti-as sugera de tot, dar pana la urma e parul tau, daca vrei sa ramai cu 3 fire de par in cap e problema ta) 2-3 luni, incearca si sampoane care ajuta refacerea parului deteriorat, dar nu il poti face sa creasca mai repede...pur si simplu creste in ritmul in care creste parul tau, nu poti face mare lucru

| Anonim075162839401 a răspuns (pentru Anonim8542065431139):

Problema este ca indeosebi am 3-4 ani nu-mi creste asa si sta l-am indreptat de citeva ori cu keratina la fiecare 2 luni in tund dar nici un folos, placa o folosesc odata in saptamana