| GenRex a întrebat:

De câteva zile ma doare sus la încheietura piciorului ( nu la genunchi), cam în zona șoldului în partea stânga. Nu e o durere permanenta, ma doare doar când merg și ma doare în momentul în care ma scol în picioare cam după 5-15 minute de șezut jos sau întinsă în pat. Și nu ma doare mult doar cam 15-30 de minute când merg după care numai simt nimic. De înseamnă asta? Precizez ca nu am avut accidentări în zona dată și nu am avut nici o problema cu zona dată.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| BeaTMaN696 a răspuns:

Daca spui ca nu te mai doare dupa 15-30 de min cand mergi inseamna ca e de la muschi. Nu e o problema. Cel mai probabil va trece de la sine. Dar daca durerea se accentueaza recomand sa mergi la un medic de familie.

| ShaniTempo a răspuns:

Poate fi o fwbra musculara si nu e anume sa tw loveste tare, poate fi chiar si prin somn