| Madalin89992828 a întrebat:

Fratele meu e student la medicina si vrea sa afle mai multe lucruri despre chisturile si tumorile pe creier.Stie simtomutile, dar el se intreaba daca din cele 12 simtome trebuie sa aiba numai unu ca sa stie ca are asa ceva? Aceste 2 afectiuni nu prea se pot observa la persoana in cauza.De exemplu daca ai o usoara lipsa de calciu si simti ca parca iti pierzi echilibrul e un semn de alerta? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Niciun diagnostic nu se pune pa baza unui singur simptom. Daca vrea sa stie mai multe despre tumori sa-si ia frumos o carte de oncologie si sa citeasca... Nu ajungi medic punand intrebari pe net, ci documentandu-te si invatand singur.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Daca fratele tau e student la medicina, stie mai multe decat noi cei de pe TPU.