| yoko1394 a întrebat:

Ieri dimineata m-am trezit cu nara stanga umflata, se simte ca un dul si ma doare foarte rau cand il ating sau imi misc nasul.Cred ca e un cos sub piele. Ce e si cum pot scapa de el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Laura927 a răspuns:

Da e un Cos sub piele, pune putin aspirina amestecata cu putina apa( fa o pasta groasa ) si pune pe nara, o sa se dezumfle!

| yoko1394 explică (pentru Laura927):

Multumesc

| Laura927 a răspuns (pentru yoko1394):

Multumesc de fundita, cum iti este nasul, tot asa umflat?

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Cred ca e un furuncul. Va trece de la sine.

| Laura927 a răspuns (pentru BiuL):

Vai iti dai seama daca are un furunc...o sa aibă ce plânge ...sa speram ca e un Cos incapatanat sub piele!

| Scumpica_Mariana_1998 a răspuns:

Asa misa intamplat si mie azi de dimineata m-am trezit cu nara stanga umflata de ce? nici eu nu stiu