| Don714 a întrebat:

La hepatita a, dupa ce trece hepatita se tine regim 6 luni indiferent de gravitatea hepatitei? Luni trebuie sa merg la control si am o forma foarte slaba de hepatita a, aveti idee cat o sa trebuiasca sa tin regim?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Hepatita A nu este considerata o boala grava. Este totusi indicat sa tii regimul prescris de medic pentru a-ti menaja ficatul si a nu avea probleme in viitorul indepartat. Regimul pentru aceasta boala nu este foarte restrictiv si cele 6 luni nu ar fi cine stie ce.

| Don714 explică (pentru SkyPilot):

Daca nu mai primesc nici un raspuns o sa iti dau funda pentru ca macar te-ai chinuit sa scrii ceva. Crede-ma, pentru mine e un chin regimu asta, nu pot sa mananc sarat, nu pot sa mananc zahar, nu pot sa mananc prajit, pentru mine e un adevarat chin

| SkyPilot a răspuns (pentru Don714):

Nu am vrut sa scriu cuvantul "batranete" dar exact pentru atunci tii acest regim!