| Natalianatalia16 a întrebat:

Salut! Mi-am pus usturoi pe un coș după care am încercat să-l țin acolo cu doua pansamente. După dezlipire mi-a ars pielea și am rămas cu o pata mare roșie. Știți ceva tratamente? In cât timp va trece? Îmi va lasa urma? Hellpppp

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e bine ce ai facut. Daca ai probleme cu acneea vorbeste cu un dermatolog te rog si foloseste creme si geluri adecvate pentru tratarea cosurilor.

| Dark7Soul a răspuns:

O să treacă de la sine, da o perioadă de timp o să-ți rămână urmă.