| Andrei67792 a întrebat:

Salut TPU. Am 1. 75cm la 18 ani sad ce pot sa fac sa cresc macar inca 2-3cm? Va rog sa ma ajutati, v-as da si bani nu doar funda sunt disperat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Floridori a răspuns:

laughing nu e vorba nici de funda, nici de bani.
Nu trebuie sa fii deloc disperat.Inaltimea ta este una medie si cat se poate de ok.
Dupa varsta de 16 ani pana in jurul varstei de 20 de ani, baietii mai cresc in medie 1cm. pe an.Deci ai toate sansele ca pana la 20 de ani sa mai cresti inca vreo 2cm.

| Skarr a răspuns:

Pentru ce îți mai trebuie doar 2 cm :/ Mie îmi e frica sa nu cresc prea mare că am deja 1.85 și sper sa mă opresc pe aici. Deși putin probabil.

| Andrei67792 explică (pentru Skarr):

Sa nu fiu prea scund. 1.85? E o inaltime perfecta. Si 1.90

| Skarr a răspuns (pentru Andrei67792):

1.90? 1.85 e perfecta sunt de acord dar mai sus e prea mult. Dar poate din perspectiva ta având 1.75 e perfecta. Mie cel puțin nu mi ar place.