| Preduna_Cristi_1995 a întrebat:

am si eu o problema care a aparut in urma cu o.saptamama, ma cam doare testiculul drep nu ma doare tare dar este un discomfort si ma doare mai tare cand il ating. Mentionez ca am doar 16 ani, orice sfat mi.ar fi de folos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| iulian1302 a răspuns:

Buna. Exista foarte multe afectiuni care pot fi asociate cu ce te confrunti tu. De la trumatisme testiculare pana la infectii care duc la inflamarea testiculului. De asemena, mai pot sa apara tumorile, hernia inghinala si multe altele. Infectii pot sa apara la oricare structura din care este alcatuit testiculul( Conducte spermatice, epididim etc.) Nu te-ai lovit in acea zona de curand? Daca vezi ca simptomele persista trebuie sa mergi la un medic chirurg sa te consulte si eventual sa iti faca o ecografie testiculara pentru a investiga cat mai exact cauza acelui disconfort.

| Preduna_Cristi_1995 explică (pentru iulian1302):

A zis ca s.ar putea sa am epididimita

| Preduna_Cristi_1995 explică (pentru Preduna_Cristi_1995):

Si mi se pare ca si apetitul sexual e scazut

| iulian1302 a răspuns (pentru Preduna_Cristi_1995):

Exact. Epididimita este o inflamare aparuta la nivelul epididimului. Tratament ti-a dat?

| Preduna_Cristi_1995 explică (pentru iulian1302):

Nu, doar a presupus, nu m.am dus la consult, av vorbit la telefon

| iulian1302 a răspuns (pentru Preduna_Cristi_1995):

Am inteles. Si urmeaza deci sa mergi la un consult banuiesc!?

| farfuriaverdex a răspuns:

Iti dau un link sa citesti cu informatii despre asta. http://www.sfatulmedicului.ro/......ulara_6409