| Maria39popescu a întrebat:

cand stau intinsa pe burta imi simt pusul undeva mai sus de buric e ceva normal, stiu ca e o vena care pleaca de la inima si ii se simt pulsatiile, sunt si o persoana slăbuta e normal sa o simt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Perfect normal, pulsul poate fi simtit in multe locuri, atunci cand zona respectiva este sub presiune.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intreaba ti medicul de familie el sigur te poate ajuta mai mult decat noi.

| missfatadelatara a răspuns:

Dacă e presiune mai mare acolo, simți.

În general când stai în alte poziții, se schimba presiunea și viteza sângelui.

| Maria39popescu explică (pentru missfatadelatara):

Va multumesc enorm de mult