| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU.
De ceva timp tata a inceput sa joace la aparate, iar de foarte multe ori mama se cearta cu el si deseori nu lipseste mult sa ridice mana la mama dar se abtine...
Intrebarea mea este: in caz ca intr-o zi incepe sa dea in ea si ma bag eu sa o apar si vrea sa dea si in mine eu ce fac? Dau si eu in el sau ce? Ca nu vreau sa iau bataie dar in acelasi timp mi-e si frica. E tata si pana mea. O facut armata, box 2 ani aproape si e de 2 ori aproape 3 mai facut fata de mine. Am si o sora si locuieste si unchimiu, frasu mamei cu noi. Are 30 de ani.
Ce imi sfatuiti sa fac in caz ca ridica mana nu doar la mama dar si la mine si la sora mea? Sa ma bat cu el?
Un prieten mi-a zis sa o apar, sa ma bat cu el, sa dau tot pentru mama ca sa o apar ca mama e mama, mi-a dat viata.
Va rog ajutati-ma, e foarte important.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Un prieten mi-a zis sa o apar, sa ma bat cu el"

pretenul ți-e dus cu pluta. Poate vă și injunghiați...

Dacă mamă-ta nu rezolvă amiabil problema asta (e problema părinților) atunci adresați-vă instituțiilor specializate: poliție, protectia copil,...

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cine are si citi ani? Filmeaza si mergi la politie. Nu te bate ca iese naibii nasol.

| Sorin7777 a răspuns:

E o prostie sa te bagi intre ei ei se cearta si se impaca daca poti ajuta-l sa scape de dependenta cu raul nu castigi nimic!

| anonim_4396 explică (pentru Sorin7777):

Cum adica?
Vrei sa zici ca trebuie sa il las sa o bata?