| Paulinovici a întrebat:

De o perioada de timp casc mai mereu cand nu sunt activ, cand nu am o activitate imi vine mereu sa casc, indiferent de cate ore dorm, de ex azi am dormit 13 ore si tot casc, de la ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gheorghe699 a răspuns:

Lipsa de activitate,de miscare,viata sedentara,nu am cum sa nu.leg, sa fac trimitere la precedenta intrebare, cred sincer ca dormi mult, ar trebui cel putin sa faci plimbari lungi pe jos, cel puti 1-3 ore pe zi, trebuie sa incepi de undeva.

8 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Fratioare. Greutatea este de vina. Poti sa dormi si 20 de ore, inima saraca da semne de oboseala.

| Donsavas a răspuns:

Creierul trebuie "pus în miscare". Are nevoie de activitate mentală. Plictiseala aduce oboseala. Se stie că si atunci cand dormi creierul este activ, ba chiar lucrează mai mult. El nu sta, obosește cand tinde să stea degeaba.

| Raducons a răspuns:

Cred ca are legatura cu starea psihica, si eu casc tot asa si fac sport, lucrez si casc in toiul zilei chiar daca am dormit 10 ore, conteaza mult si cum dormi, te trezesti des noaptea, ai tot felul de vise care te agita, iti spun cam care este cauza la mine.

| 1231242 a răspuns:

Salutări

Du-te la medicul de familie.

| Lucian4 a răspuns:

Facand o legatura cu ultima ta intrebare poate fi de la greutate

| Paulinovici explică (pentru Lucian4):

Multumesc de raspuns, apreciez happy

| Dumitru_Doru_1953 a răspuns:

Eu stiu ca e din cauza lipsei de oxigen in creier. Deci trebuie aer curat, plimbari, sport.

| leiidinbanie7 a răspuns:

Alimentatie, stil de viata sedentar. Daca mananci doar fast food nu ai cum sa ai energie. Cu cat te misti mai mult cu atat ai mai multa energie.