| LegalizeWeeDs a întrebat:

Ieri m-am operat de Polipi. Cand am iesit din spital, doctorii mi-au spus ca nu am voie sa beau lichide reci, sa mananc ceva cald... sa nu stau in frig, umezeala si curent. De fumat nu mi-au specificat nimic. As vrea sa stiu daca am voie sa fumez sau nu. As vrea sa-mi raspunda niste persoana care chiar stiu. Nu ca ai auzit tu de la un prieten si acum vi si-mi spui mie. Nu este de joaca. Astept sa dau funda happy.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

Oare tu cam ce ai crede? N-ai voie sa-ti iriti gatul cu mancare prea calda/ prea rece dar ai voie sa-l bulesti cu fum de tigara? Nu trebuie sa fii un geniu ca sa-ti dai seama:
Deci, speranta spulberata. Macar pana te faci bine renunta la tigari tongue

6 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

De fumat nu mai ai voie niciodata.Ma mir ca au uitat sa iti spuna!laughing

| LegalizeWeeDs explică (pentru EmaS):

Vorbesti serios? :-s Am fumat aseara 3 tigari si astazi 2. de obicei fumez 1 pachet pe zi... straight face Ce legatura au tigarile cu polipistraight face... M-a operat o doctora care o cunostea pe mama de foarte mult timp. Nu cred ca a uitati sa-mi spuna.

| EmaS a răspuns (pentru LegalizeWeeDs):

Sigur ca nu s-a gandit ca fumezi la anii tai.

| LegalizeWeeDs explică (pentru EmaS):

Ms mult de tot pentru raspunsuri. EmaS am 16 ani de ce nu as putea fuma la 16 ani? laughing Fumez de la 13...

| Florin48 a răspuns:

Mda... e logic ca nu ai voie sa fumezi. Cred ca cei de la spital erau adormiti cand ti-au spus ce nu trebuie sa faci

| Teodora_Arabagiu_1994 a răspuns:

Eu zic sa te lasi de fumat definitiv