| Menihardt_Cristian_2000 a întrebat:

nu de mult m-am apucat de țigări.( aprox 2 luni maxim) La început când m-am apucat fumam ceva mai mult, poate și pentru că am lucrat, iar țigara mi se părea o idee bună să mă calmez, acum însă, cam de vreo lună în coace am fumat o țigară poate și la 1 săptămână, dar mi s-a pus parcă un nod super nașpa în gât. Menționez că m-am apucat cu țigări mentolate și am tot schimbat țigările. Ce pot face să scap de senzația de disconfort din gât, e ceva momentan sau poate să fie ceva mai grav? Ar trebui să le las? și nu as vrea sfaturi de genul că fumatul nu e bun și că îmi distrug sănătatea, ci dacă vor apărea complicații în cazul în care continui cu fumatul. Aștept răspunsuri, dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

E chiar foarte „bun" fumatul.
Nu iti distrugi sanatatea dar pot aparea complicatii. Deci tot aia e. Dar am scris cum ai vrut tu. Daca vrei sa mori mai repede, continua „tratamentul".