| Onlyquestions a întrebat:

vreau si eu daca se poate niste exercitii pentru inaltare, stiu ca ar fi foarte bine daca as putea face bascket sau inot dar din pacate in orasul in care sunt nu am unde sa fac asta, as vrea niste raspunsuri concrete nu de genul " sari prin casa ". Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Poţi face tracţiuni la bară! Cu cât mai multe cu atât mai bine.Baftă!

2 răspunsuri:
| gIiiIolil a răspuns:

Fa Tenis. Dar eu iti recomand sa iti lasi corpul sa creasca normal, nu il forta, in special cand e vorba de fortarea coloanei vertebrale, sa nu ti-o strambi, sa nu faci scifoza...

| Onlyquestions explică:

Am avut de mic niste probleme cu calciul si cu oasele iar acum, recent, cand am mers la medic a spus ca ar fi trebuit sa fiu mai inalt pentru varsta mea si pentru nivelul cartilajelor de crestere ( am 14 ani)